Melodia din finala este cantata de Boyz II Men si se numeste End Of The Road

Dinu Valentin este un tanar din Ploiesti de 22 ani care lucreaza la o spalatorie auto. Cand l-am vazut prima oara pe scena, fara sa-i aud vocea nu-i dadeam nici 1% sanse sa castige, insa dupa ce a inceput sa cante am zis „sigur o sa-l vad in finala” si asa s-a intamplat.

Prima melodie pe care a cantat-o la „Romanii au talent” a fost „Cat de frumoasa esti”, o piesa din repertoriul lui Mihai Traistariu iar a 2-a melodie a fost din repertoriul lui Michael Jakson „You are not alone”, cu aceste melodii a reusit sa cucereasca inimile Romanilor.

Sa va spun si de ce il sustin pe Dinu Valentin in finala de la „Romanii au talent”

1. Vocea absolut incredibila, pot spune ca melodia „Cat de frumoasa esti” a fost interpretata mai bine de el decat de Traistariu (este doar parerea mea).
2. Este un om simplu care nu-si merita viata de spalator auto.
3. A fost singurul concurent care mi-a facut „pielea de gaina” cum zice si Andra

YouTube

This content is blocked because YouTube cookies have not been accepted.