In ultima vreme m-a innebunit vodafone cu mesajele de la 777 si 778 unde imi zice mereu ca sunt aproape de marele premiu si ca trebuie sa trimit sms (bineinteles taxabil) pentru a creste sansele de castig.

Pentru dezactivarea acestor mesaje trebuie sa parcurgeti urmatoarele etape:

  1. Trimiteti un sms la 777 cu textul STOP, neaparat trebuie scris cu majuscule ca altfel nu merge sa dezactivati aceste mesaje;
  2. Dupa ce ati trimis mesajul anterior mai trimiteti un alt mesaj tot la numarul 777 cu textul OUT, scris obligatoriu cu masjuscule.
Dupa ce ati urmat acesti pasi, in ziua urmatoare nu o sa mai primiti mesaje de la 777 si 778. Sper ca va sunt de ajutor aceste informatii….