Libertatea anunta ca toate telefoanele mobile vor avea un singur tip de incarcator. Acesta decizie a fost luata in urma unei conferinte in care 14 producatori de telefonie mobila au cazut de acord pentru aceasta decizie.

Mufa incarcatorului o sa fie USB, cum se utilizeaza in ziua de astazi la unele modele de Motorola. (Ex. Motorola V3)

Companiile care au participat la aceasta decizie au fost: Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola, NEC, Nokia, Qualcomm, Research in Motion (RIM), Samsung, SonyEricsson, TCT Mobile si Texas Instruments and Atmel.

YouTube

This content is blocked because YouTube cookies have not been accepted.