Răzvan Lucescu este în culmea fericirii după ce echipa sa, PAOK, a reușit să obțină cinci victorii consecutive în toate competițiile. În ultima partidă, echipa a zdrobit-o pe AEL Larissa cu un incredibil 4-1 în Cupa Greciei.
Antrenorul român a fost extrem de mulțumit de evoluția jucătorilor săi, subliniind că aceștia au arătat o mentalitate perfectă în meci. „Am făcut un joc bun. Am intrat în meci cu mentalitatea perfectă și am obținut exact ce ne-am dorit. În prima repriză, am marcat patru goluri, ceea ce e destul de important pentru că aveam nevoie.”, a declarat Lucescu, conform gazzetta.gr.
Înainte de această victorie, PAOK a învins alte echipe de top, precum Olympiacos, AEK Atena și Volos, în campionat, dar și pe Lille în Europa League.
Lucescu a continuat să spună că, deși echipa a avut un start strălucit, trebuie să își gestioneze forțele pentru meciurile viitoare. „În a doua repriză, am fost echilibrați, deoarece trebuia să ne gestionăm forțele în vederea meciului de duminică din campionat. Avem în față o serie solicitantă de meciuri și trebuie să fim pregătiți.”
PAOK se pregătește acum pentru un duel crucial cu Panserraikos în următoarea etapă din campionat, având un total de 20 de puncte și fiind lider în clasament, cu un punct în fața rivalei Olympiacos.