La inceput de an am fos la mall sa vad si eu un film asa ca am ales sa vad „Fata cu Dragonul Tatuat”, credeam ca este o capodopera insa nu a fost chiar asa.

Povestea relativ banala, e genul de mister incat iti dai seama ca Harriet traieste si in plus de asta daca ai mai vazut filme de genul acesta iti dai seama ce se va intampla pe parcursul filmului.

Nu mai zic ca filmul dureaza  2 ore si 40 de minute, adica sigur te i-a somnul in cinematograf…nu am inteles de ce atat vorbaraie in acest film, mai exact pana la jumatatea filmului nu se intampla absolut nimic.

In concluzie acest film nu merita vazut la cinema. Pierdere de vreme si bani aruncati pe fereastra.

The Girl with the Dragon Tattoo

(function() {var d,v,s;d = document;v = d.createElement(‘script’);v.type = ‘text/javascript’;v.async = true;v.src = ‘http://video.cinemagia.ro/player/resize.js’;s = d.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(v, s);})();