Burlacul a ales-o pe Violeta!
Violeta a fost aleasa Burlacului.
![burlacu1 burlacu1](https://www.antena1.ro/usr/thumbs/thumb_208_x_248/2010/09/02//103330-burlacu1.jpg)
La capatul a doua luni de competitie, Violeta a devenit perechea Burlacului. Blonda a trait cu mari emotii finala, dar si cu incredere. Intalnirea pe care Burlacul a avut-o cu ea pe inserat s-a dovedit una vesela si incarcata cu tensiune sexuala.
Mihaela a fost convinsa ca ea va castiga inima Burlacului astfel ca decizia finala a socat-o de-a dreptul.
Imediat dupa alegere, Burlacul a dezvaluit motivele pentru care a preferat-o pe Violeta, recunoscand la finalul acestui reality show ca el unul se simte atras de misterul feminin si nu de prajiturile servite pe tava.