In aceasta dimineata cei care au dorit sa intre pe google.ro si pe yahoo.ro nu au putut sa acceseze site-urile deoarece au fost sparte de catre grup de hackeri algerieni (cel putin asa au scris site-urile de specialitate insa eu cred ca tot romanii au contribuit la aceste spargeri).

Asadar si serverele google si yahoo pot fi sparte atat de usor incati nici nu-ti imaginezi. Noi ce care scriem pe blog-uri si suntem online mereu nu ne putem imagina nicioadata cum s-a putut intampla asta.
Acum asteptam sa-i prinda pe faptasi, eu unul sper sa-i prinda ca m-am tot saturat de site-uri sparte si de banci golite de catre acesti indivizi.
Hai cu politia! Sa-i vedem la treaba…