Home ActualitateJAFUL RĂSUNĂTOR de la Luvru: Poliția dezvăluie detalii ȘOCANTE despre suspecți!

JAFUL RĂSUNĂTOR de la Luvru: Poliția dezvăluie detalii ȘOCANTE despre suspecți!

by Alexandru Răzvan (24monden.ro)
0 comments

Șapte suspecți au fost arestați în urma jafului spectaculos din 19 octombrie de la Muzeul Luvru, iar detaliile sunt cutremurătoare! Hoții, îmbrăcați în uniforme de muncitori, au furat bijuterii ale monarhiei franceze în valoare de 88 de milioane de euro.

Printre arestați se află un bărbat de 34 de ani, șomer din Algeria, cunoscut pentru trecutul său infracțional, și un taximetrist de 39 de ani, fără licență, cu un istoric de jafuri armate. „Nu excludem existența unui grup mai larg cu un organizator care a dat indicații executanților”, a declarat procurorul Parisului, Lore Becco.

Captura de pe camerele de supraveghere îl arată pe unul dintre hoți în acțiune. Cei doi suspecți principali și-au recunoscut parțial vina, iar alți cinci indivizi au fost reținuți pentru interogatorii, inclusiv șoferul mopedului cu care au fugit.

Bijuteriile furate nu au fost încă găsite, iar jaful a fost deja catalogat ca unul dintre cele mai mari din istoria Franței. Tensiunea crește pe măsură ce investigația continuă să dezvăluie noi informații despre acest incident scandalos.

You may also like

Leave a Comment

CAPTCHA ImageChange Image